Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
kampanii w mediach tłumaczącej, że jedyną różnicą pomiędzy PRL i III Rzeczą-pospolitą jest to, że "czarni" zastąpili obecnie "czerwonych".
Rekapitulując: w roku 1991 trwała pewna histeria antyklerykalna, a w bardzo niedojrzałej polskiej demokracji każda uwaga o ograniczaniu wolności czy też mówienie o etycznych ocenach procedur demokratycznych odbierane były jako fundamentalizm. Do takiej właśnie Polski przyjeżdża Papież i mówi: zdobycie wolności to jeszcze za mało, trzeba umieć z niej dobrze korzystać. Sama wolność wypowiedzi, wolność słowa nie wystarcza; trzeba też umieć wziąć odpowiedzialność za wypowiadane przez siebie słowa.

„Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiedziane nie jest wolne. Jeśli jest
kampanii w mediach tłumaczącej, że jedyną różnicą pomiędzy PRL i III Rzeczą-pospolitą jest to, że "czarni" zastąpili obecnie "czerwonych".<br>Rekapitulując: w roku 1991 trwała pewna histeria antyklerykalna, a w bardzo niedojrzałej polskiej demokracji każda uwaga o ograniczaniu wolności czy też mówienie o etycznych ocenach procedur demokratycznych odbierane były jako fundamentalizm. Do takiej właśnie Polski przyjeżdża Papież i mówi: zdobycie wolności to jeszcze za mało, trzeba umieć z niej dobrze korzystać. Sama wolność wypowiedzi, wolność słowa nie wystarcza; trzeba też umieć wziąć odpowiedzialność za wypowiadane przez siebie słowa.<br><br>&lt;q&gt;&#132;Niewiele daje wolność mówienia, jeśli słowo wypowiedziane nie jest wolne. Jeśli jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!