Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 3(151)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
po raz kolejny zmienił miejsce zamieszkania.
Stanisław Maj
Wszystkie personalia oraz nazwa firmy zostały zmienione.


Kombatanci, konfidenci i agenci
Zatruty oddech przeszłości

Siedemdziesięcioletni Jan Z. został skazany przez Sąd Wojewódzki w K. na 8 lat pozbawienia wolności oraz 5 lat utraty praw obywatelskich za to, że w 1946 roku jako funkcjonariusz ORMO zastrzelił swojego sąsiada Edwarda N., łącznika Armii Krajowej. Skazany nie czekał na zapowiadane przez obrońcę odwołanie i w dwa dni po ogłoszeniu nieprawomocnego wyroku - powiesił się. Został zaszczuty czy stanął przed sądem własnego sumienia?
Z protokółów dokumentujących drobiazgowe czynności śledcze wyłania się obraz dramatu dwóch przyjaciół z podwórka. Byli
po raz kolejny zmienił miejsce zamieszkania.<br>&lt;au&gt;Stanisław Maj&lt;/&gt;<br>&lt;hi&gt;Wszystkie personalia oraz nazwa firmy zostały zmienione.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;Kombatanci, konfidenci i agenci&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zatruty oddech przeszłości&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Siedemdziesięcioletni Jan Z. został skazany przez Sąd Wojewódzki w K. na 8 lat pozbawienia wolności oraz 5 lat utraty praw obywatelskich za to, że w 1946 roku jako funkcjonariusz ORMO zastrzelił swojego sąsiada Edwarda N., łącznika Armii Krajowej. Skazany nie czekał na zapowiadane przez obrońcę odwołanie i w dwa dni po ogłoszeniu nieprawomocnego wyroku - powiesił się. Został zaszczuty czy stanął przed sądem własnego sumienia?&lt;/&gt;<br>Z protokółów dokumentujących drobiazgowe czynności śledcze wyłania się obraz dramatu dwóch przyjaciół z podwórka. Byli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!