Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.30
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
policji. - Zamachowiec ukrył ją w biurze w reklamówce schowanej za fotelem i kanapą. Meble osłabiły falę uderzeniową i dzięki temu przechodzący obok pracownik przeżył - mówił jeden z oficerów, który był na miejscu.
Pirotechnicy, którzy badali miejsce wybuchu, podejrzewają, że ładunek mógł być odpalony drogą radiową. Z informacji "Rz" wynika, że funkcjonariusze policji przesłuchujący pierwszych świadków zorientowali się, iż w domu letniskowym osoby powiązanej z szefami Kolmeksu może dojść do kolejnego wybuchu. Nie zdążyli mu jednak zapobiec.
Niemal dokładnie godzinę po eksplozji pierwszej bomby kolejna zniszczyła dom w miejscowości Nowy Radzic pod Łęczną w Lubelskiem. - Nikt nie ucierpiał - poinformował Janusz Wójtowicz, rzecznik
policji. - Zamachowiec ukrył ją w biurze w reklamówce schowanej za fotelem i kanapą. Meble osłabiły falę uderzeniową i dzięki temu przechodzący obok pracownik przeżył - mówił jeden z oficerów, który był na miejscu.<br>Pirotechnicy, którzy badali miejsce wybuchu, podejrzewają, że ładunek mógł być odpalony drogą radiową. Z informacji "Rz" wynika, że funkcjonariusze policji przesłuchujący pierwszych świadków zorientowali się, iż w domu letniskowym osoby powiązanej z szefami &lt;name type="org"&gt;Kolmeksu&lt;/&gt; może dojść do kolejnego wybuchu. Nie zdążyli mu jednak zapobiec.<br>Niemal dokładnie godzinę po eksplozji pierwszej bomby kolejna zniszczyła dom w miejscowości &lt;name type="place"&gt;Nowy Radzic&lt;/&gt; pod &lt;name type="place"&gt;Łęczną&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Lubelskiem&lt;/&gt;. - Nikt nie ucierpiał - poinformował Janusz Wójtowicz, rzecznik
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!