Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 3(151)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
uwierzył w humanitaryzm pilotów i wydał wyrok skazujący: Marka Ch. na dwa i pół, a Włodzimierza U. na dwa lata więzienia. Orzekł też zakaz wykonywania zawodu pilota na dwa lata.
A jednak, mimo surowej odpowiedzialności karnej, gangi przemytników żywego towaru nie rezygnują z tego procederu. Na początku września 1998 roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej znowu udaremnili kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainą, tym razem w okolicy Skryhiczyna w woj. chełmskim. Zatrzymali 31 obywateli Sri Lanki, 20 mężczyzn i 11 kobiet oraz polskiego przewodnika, tuż po opuszczeniu przez nich pontonów, którymi przeprawili się przez Bug.
Statystyka mówi sama za siebie
uwierzył w humanitaryzm pilotów i wydał wyrok skazujący: Marka Ch. na dwa i pół, a Włodzimierza U. na dwa lata więzienia. Orzekł też zakaz wykonywania zawodu pilota na dwa lata.<br>A jednak, mimo surowej odpowiedzialności karnej, gangi przemytników żywego towaru nie rezygnują z tego procederu. Na początku września 1998 roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej znowu udaremnili kolejną próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainą, tym razem w okolicy Skryhiczyna w woj. chełmskim. Zatrzymali 31 obywateli Sri Lanki, 20 mężczyzn i 11 kobiet oraz polskiego przewodnika, tuż po opuszczeniu przez nich pontonów, którymi przeprawili się przez Bug.<br>Statystyka mówi sama za siebie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!