Typ tekstu: Książka
Autor: Urbańczyk Andrzej
Tytuł: Dziękuję ci, Pacyfiku
Rok: 1997
zamiłowaniem do improwizacji i równie polską niechęcią do biurokracji. Nadmienię, że prośba o wcześniejszą godzinę została potraktowana nie tylko odmownie, ale z wyrazem zupełnej dezaprobaty dla zagranicznej niesubordynacji.
Weszliśmy więc bez przeszkód, rozmawiając z Nowozelandczykami, ciesząc się z zaoszczędzenia dwu godzin. Zanim zagłębiliśmy się w cuda starej Japonii, współcześni jej funkcjonariusze urządzili na nas okazałą obławę, w której rezultacie łapsy, od których roi się w Japonii, wyłuskały nas jak ryby z sieci. Zagadały kieszonkowe radiotelefony, klisze fotograficzne utrwaliły nasze wizerunki. Dostawieni ciupasem do biura zostaliśmy poddani szczegółowym inwigilacjom.
Ponieważ od samego początku nie mieliśmy pojęcia, jaki sens ma badanie paszportu człowieka
zamiłowaniem do improwizacji i równie polską niechęcią do biurokracji. Nadmienię, że prośba o wcześniejszą godzinę została potraktowana nie tylko odmownie, ale z wyrazem zupełnej dezaprobaty dla zagranicznej niesubordynacji.<br> Weszliśmy więc bez przeszkód, rozmawiając z Nowozelandczykami, ciesząc się z zaoszczędzenia dwu godzin. Zanim zagłębiliśmy się w cuda starej Japonii, współcześni jej funkcjonariusze urządzili na nas okazałą obławę, w której rezultacie łapsy, od których roi się w Japonii, wyłuskały nas jak ryby z sieci. Zagadały kieszonkowe radiotelefony, klisze fotograficzne utrwaliły nasze wizerunki. Dostawieni ciupasem do biura zostaliśmy poddani szczegółowym inwigilacjom.<br> Ponieważ od samego początku nie mieliśmy pojęcia, jaki sens ma badanie paszportu człowieka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego