Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
radzieckiej bezpieki umożliwiali kierownicy pociągów (pociągi te po przekroczeniu granicy były oficjalnie pilotowane przez funkcjonariuszy radzieckiego MSW). Radzieccy towarzysze mieli służyć pomocą w rozwiązywaniu ewentualnych problemów oraz informacjami. Znamy nawet hasło kontaktowe - "towarzysz Fiodorow".
Specjalna grupa polskiego SB działająca w Moskwie "zabezpieczała" nie tylko ekipę sportową i dziennikarzy (również dwóch funkcjonariuszy), ale przede wszystkim polskich turystów. Funkcjonariuszy polskiego MSW interesowały wrogie wypowiedzi, przewóz i kolportaż materiałów antyolimpijskich, nawiązywanie kontaktów z osobami z państw kapitalistycznych, przypadki niemoralnego i chuligańskiego zachowania się, przemytu, handlu i kradzieży. Jak wynika z zachowanych materiałów, głównymi problemami okazały się alkohol oraz aktywność handlowa polskich turystów.
Niejako przy
radzieckiej bezpieki umożliwiali kierownicy pociągów (pociągi te po przekroczeniu granicy były oficjalnie pilotowane przez funkcjonariuszy radzieckiego MSW). Radzieccy towarzysze mieli służyć pomocą w rozwiązywaniu ewentualnych problemów oraz informacjami. Znamy nawet hasło kontaktowe - "towarzysz Fiodorow". <br>Specjalna grupa polskiego SB działająca w Moskwie "zabezpieczała" nie tylko ekipę sportową i dziennikarzy (również dwóch funkcjonariuszy), ale przede wszystkim polskich turystów. Funkcjonariuszy polskiego MSW interesowały wrogie wypowiedzi, przewóz i kolportaż materiałów antyolimpijskich, nawiązywanie kontaktów z osobami z państw kapitalistycznych, przypadki niemoralnego i chuligańskiego zachowania się, przemytu, handlu i kradzieży. Jak wynika z zachowanych materiałów, głównymi problemami okazały się alkohol oraz aktywność handlowa polskich turystów. <br>Niejako przy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!