Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
roku prezydent odebrał odznaczenie byłemu ubekowi.
Po dwóch latach śledztwa IPN w Rzeszowie zakończył postępowanie. Stanisławowi S. postawiono blisko osiemdziesiąt zarzutów, m.in. bezprawnego przetrzymywania w areszcie i torturowania członków organizacji niepodległościowych. Podejrzany osobiście znęcał się fizycznie i psychicznie nad przetrzymywanymi w areszcie oraz tolerował stosowanie tortur przez podwładnych mu funkcjonariuszy. Szesnaście tomów akt przesłanych zostało już do Warszawy, by podejrzany, który mieszka w stolicy, mógł się z nimi zapoznać.
Stanisław S. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że to polityczna zemsta.
Dwa lata temu ofiary przesłuchań Stanisława S. opowiadały "Rz", że UB w Nisku to była katownia.
- Mimo
roku prezydent odebrał odznaczenie byłemu ubekowi.<br>Po dwóch latach śledztwa &lt;name type="org"&gt;IPN&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Rzeszowie&lt;/&gt; zakończył postępowanie. &lt;name type="person"&gt;Stanisławowi S.&lt;/&gt; postawiono blisko osiemdziesiąt zarzutów, m.in. bezprawnego przetrzymywania w areszcie i torturowania członków organizacji niepodległościowych. Podejrzany osobiście znęcał się fizycznie i psychicznie nad przetrzymywanymi w areszcie oraz tolerował stosowanie tortur przez podwładnych mu funkcjonariuszy. Szesnaście tomów akt przesłanych zostało już do &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/&gt;, by podejrzany, który mieszka w stolicy, mógł się z nimi zapoznać.<br>&lt;name type="person"&gt;Stanisław S.&lt;/&gt; nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że to polityczna zemsta.<br>Dwa lata temu ofiary przesłuchań &lt;name type="person"&gt;Stanisława S.&lt;/&gt; opowiadały &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, że &lt;name type="org"&gt;UB&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Nisku&lt;/&gt; to była katownia.<br>&lt;q&gt;- Mimo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!