Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
prócz tego da się w obwodzie rurki iskiernik, przez rurkę przechodzą wyładowania silnie skondensowane, i na plan pierwszy wysuwa się widmo czterolinjowe, które wytwarza wodór jednoatomowy H, powstający na skutek dyssocjacji drobin. Na tablicy II-giej pokazane jest widmo wodoru; zdjęcia sięgają początku ultrafioletu. Czytelnik z łatwością dostrzeże (fig. 2-ga), że cztery prążki w widzialnej części stanowią początek regularnego ciągu linij, które w ultrafiolecie zagęszczają się niejako. Lepiej jeszcze uwydatnia się to na fig. 4-ej tablicy II, gdzie te same linje występują jako prążki absorbcyjne na tle widma ciągłego.
Regularność rozmieszczenia prążków nasuwa myśl, że powinnyby się one dać
prócz tego da się w obwodzie rurki iskiernik, przez rurkę przechodzą wyładowania silnie skondensowane, i na plan pierwszy wysuwa się widmo czterolinjowe, które wytwarza wodór jednoatomowy H, powstający na skutek dyssocjacji drobin. Na tablicy II-giej pokazane jest widmo wodoru; zdjęcia sięgają początku ultrafioletu. Czytelnik z łatwością dostrzeże (fig. 2-ga), że cztery prążki w widzialnej części stanowią początek regularnego ciągu linij, które w ultrafiolecie zagęszczają się niejako. Lepiej jeszcze uwydatnia się to na fig. 4-ej tablicy II, gdzie te same linje występują jako prążki absorbcyjne na tle widma ciągłego.<br>Regularność rozmieszczenia prążków nasuwa myśl, że powinnyby się one dać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!