Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
całkowitej na iloczyn nieskończony) oraz Mittag-Lefflera (rozkład funkcji meromorficznej na szereg ułamków prostych.
Część druga (str. 145 - 256) jest monografją, poświęconą teorji funkcyj eliptycznych. Funkcje te, pomimo, że stanowią tylko specjalną klasę funkcyj analitycznych, odgrywają ważną rolę w różnych dziedzinach matematyki czystej i stosowanej. W ogólnych zarysach część 2-ga omawianej książki, zawiera to, co matematyk, interesujący się Analizą, ale nie specjalizujący się w teorji funkcyj eliptycznych, powinien o nich wiedzieć, a więc: najprostsze własności funkcyj eliptycznych, funkcje pe i sigma Weierstrassa, szeregi oraz funkcje eliptyczne Jacobi'ego, funkcja modułowa, elementy teorji całek eliptycznych.
Obie części napisane są przejrzyście i z
całkowitej na iloczyn nieskończony) oraz Mittag-Lefflera (rozkład funkcji meromorficznej na szereg ułamków prostych.<br>Część druga (str. 145 - 256) jest monografją, poświęconą teorji funkcyj eliptycznych. Funkcje te, pomimo, że stanowią tylko specjalną klasę funkcyj analitycznych, odgrywają ważną rolę w różnych dziedzinach matematyki czystej i stosowanej. W ogólnych zarysach część 2-ga omawianej książki, zawiera to, co matematyk, interesujący się Analizą, ale nie specjalizujący się w teorji funkcyj eliptycznych, powinien o nich wiedzieć, a więc: najprostsze własności funkcyj eliptycznych, funkcje pe i sigma Weierstrassa, szeregi &lt;gap&gt; oraz funkcje eliptyczne Jacobi'ego, funkcja modułowa, elementy teorji całek eliptycznych.<br>Obie części napisane są przejrzyście i z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!