Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
tym wszystkim chodzi. Nie od razu oczywiście, ale kiedyś, może niedługo, na pewno - dyszał w ucho Zygmunta. - Łaach, ale wali - zatoczył się do tyłu.
Zygmunta taki obrót sprawy najwyraźniej przerastał. Grając na czas, zaciągał się raz za razem fajką i przesuwał językiem po pęczniejących wargach. Trochę przestraszony, trochę zdziwiony niespodziewaną gadką faceta, który z początku zdawał się jedynie namolnym zboczeńcem, chwycił się tego papierosa jak brzytwy. Zaraz... W burzy... w burzy chmur północnych. Może on to... Zygmunta olśniło.
- Ty jesteś z chmur północnych, prawda? - wyszeptał z napięciem, dziwiąc się trochę swym słowom, rodem z dziecięcych bajek.
- Chodź, chodź i przestań ględzić
tym wszystkim chodzi. Nie od razu oczywiście, ale kiedyś, może niedługo, na pewno - dyszał w ucho Zygmunta. - Łaach, ale wali - zatoczył się do tyłu.<br>Zygmunta taki obrót sprawy najwyraźniej przerastał. Grając na czas, zaciągał się raz za razem fajką i przesuwał językiem po pęczniejących wargach. Trochę przestraszony, trochę zdziwiony niespodziewaną gadką faceta, który z początku zdawał się jedynie namolnym zboczeńcem, chwycił się tego papierosa jak brzytwy. Zaraz... W burzy... w burzy chmur północnych. Może on to... Zygmunta olśniło.<br>- Ty jesteś z chmur północnych, prawda? - wyszeptał z napięciem, dziwiąc się trochę swym słowom, rodem z dziecięcych bajek.<br>- Chodź, chodź i przestań ględzić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego