Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
i dotknięciem laski sprawił, że ogień pochłonął mięso i chleb. Na widok cudu Gedeon uwierzył wreszcie w swoje posłannictwo.
W nocy, kiedy mieszkańcy Ofrah w najlepsze spali, wybrał spośród służby dziesięciu zaufanych ludzi i cichaczem udał się do posiadłości ojca. Za pomocą dwóch wołów rozwalił ołtarz Baala i wyrąbał święty gaj, który go otaczał. Potem zbudował ołtarz dla Jahwe i ofiarował na nim byka.
Nad ranem mieszkańcy Ofrah ujrzeli rozwalony ołtarz Baala i srodze oburzeni na świętokradcę, żądali gromkim głosem, by Joasz ukarał Gedeona śmiercią.
Ale Joasz, nie w ciemię bity, przemówił im do rozumu:
- Azali Baal sam nie może się
i dotknięciem laski sprawił, że ogień pochłonął mięso i chleb. Na widok cudu Gedeon uwierzył wreszcie w swoje posłannictwo.<br>W nocy, kiedy mieszkańcy Ofrah w najlepsze spali, wybrał spośród służby dziesięciu zaufanych ludzi i cichaczem udał się do posiadłości ojca. Za pomocą dwóch wołów rozwalił ołtarz Baala i wyrąbał święty gaj, który go otaczał. Potem zbudował ołtarz dla Jahwe i ofiarował na nim byka.<br>Nad ranem mieszkańcy Ofrah ujrzeli rozwalony ołtarz Baala i srodze oburzeni na świętokradcę, żądali gromkim głosem, by Joasz ukarał Gedeona śmiercią.<br>Ale Joasz, nie w ciemię bity, przemówił im do rozumu:<br>- Azali Baal sam nie może się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego