Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Jerzy Aumiller (UP) w programie TVP 1 "Forum"

Jako wicepremier przyczyni się zapewne do likwidacji zapóźnień, jakie mamy w stosunku do Brukseli, bo na problematyce europejskiej zna się jak mało kto. Poza tym, przyda mu się takie przetarcie rządowe, by może w przyszłości ponownie stanąć na czele rządu.
p.ś., gaj, papAnaliza
Krytyk zneutralizowany

Premier Leszek Miller, biorąc do rządu Józefa Oleksego, zastosował wypróbowaną taktykę, która sprawdziła się w wypadku Grzegorza Kurczuka, obecnego ministra sprawiedliwości. Posada wicepremiera, szefa MSWiA zamknie usta politykowi, który od miesięcy odgrywał rolę sumienia Sojuszu i głównego krytyka ekipy Millera.
Józef Oleksy od połowy ubiegłego roku
Jerzy Aumiller&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt;) w programie &lt;name type="org"&gt;TVP 1&lt;/&gt; &lt;name type="tit"&gt;"Forum"&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;q&gt;Jako wicepremier przyczyni się zapewne do likwidacji zapóźnień, jakie mamy w stosunku do &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;, bo na problematyce europejskiej zna się jak mało kto. Poza tym, przyda mu się takie przetarcie rządowe, by może w przyszłości ponownie stanąć na czele rządu.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;p.ś., gaj, pap&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;Analiza&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Krytyk zneutralizowany&lt;/&gt;<br><br>Premier Leszek Miller, biorąc do rządu Józefa Oleksego, zastosował wypróbowaną taktykę, która sprawdziła się w wypadku Grzegorza Kurczuka, obecnego ministra sprawiedliwości. Posada wicepremiera, szefa MSWiA zamknie usta politykowi, który od miesięcy odgrywał rolę sumienia Sojuszu i głównego krytyka ekipy Millera.<br>Józef Oleksy od połowy ubiegłego roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego