Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
jednak mieszkańcy będą musieli zapłacić podwyższone opłaty.
(aza)"Dudaskie Ostatki"

W najbliższą sobotę, 6 lutego w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbędą się "Dudaskie Ostatki '99". Ich organizatorem jest TPN oraz Ognisko Zakopane Związku Podhalan.
Na Podhalu tradycja grania na dudach zaczęła umierać z końcem XIX wieku. Tylko nieliczni byli wierni gajdom. Do nich należeli: Stanisław Budz Mróz z Budzowego Wierchu czy Jan Gąsienica Gładczan Jonek Dudas z Gładkiego. Dzisiaj dudy wracają pod Giewont. Obecnie na Podhalu jest kilkunastu dudziarzy. Na sobotnie spotkanie przyjazd zapowiedzieli gajdosze z Podhala, Orawy, Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, a także z Wielkopolski, Bułgarii i Słowacji.
jofSamowolne
jednak mieszkańcy będą musieli zapłacić podwyższone opłaty.<br>&lt;au&gt;(aza)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;"Dudaskie Ostatki"&lt;/tit&gt;<br><br>W najbliższą sobotę, 6 lutego w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbędą się "Dudaskie Ostatki '99". Ich organizatorem jest TPN oraz Ognisko Zakopane Związku Podhalan.<br>Na Podhalu tradycja grania na dudach zaczęła umierać z końcem XIX wieku. Tylko nieliczni byli wierni gajdom. Do nich należeli: Stanisław Budz Mróz z Budzowego Wierchu czy Jan Gąsienica Gładczan Jonek Dudas z Gładkiego. Dzisiaj dudy wracają pod Giewont. Obecnie na Podhalu jest kilkunastu dudziarzy. Na sobotnie spotkanie przyjazd zapowiedzieli &lt;dialect&gt;gajdosze&lt;/&gt; z Podhala, Orawy, Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, a także z Wielkopolski, Bułgarii i Słowacji.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Samowolne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego