Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
rozwijających się sektorów gospodarki. Zatrudnienie w nim rośnie znacznie szybciej niż w innych, choćby w sektorze publicznym - mówi doktor Rafał Towalski. W krajach starej Piętnastki działa 132 tys. tego typu przedsiębiorstw, z którymi związanych jest ponad 80 mln osób.

W Grecji do spółdzielni należą nawet całe wsie. Tam, gdzie są gaje oliwne, część mieszkańców wsi zajmuje się uprawą, część przetwarzaniem, a część dystrybucją oliwy i oliwek. Państwo nie dokłada do ich działalności ani grosza, ale pomaga, organizując szkolenia, zwalniając z podatków czy udzielając bezpłatnych porad prawnych.

Według szacunków w Polsce powstawać będzie rocznie około 20 spółdzielni, za których rozruch państwo zapłaci
rozwijających się sektorów gospodarki. Zatrudnienie w nim rośnie znacznie szybciej niż w innych, choćby w sektorze publicznym - mówi doktor Rafał Towalski. W krajach starej Piętnastki działa 132 tys. tego typu przedsiębiorstw, z którymi związanych jest ponad 80 mln osób. <br><br>W Grecji do spółdzielni należą nawet całe wsie. Tam, gdzie są gaje oliwne, część mieszkańców wsi zajmuje się uprawą, część przetwarzaniem, a część dystrybucją oliwy i oliwek. Państwo nie dokłada do ich działalności ani grosza, ale pomaga, organizując szkolenia, zwalniając z podatków czy udzielając bezpłatnych porad prawnych. <br><br>Według szacunków w Polsce powstawać będzie rocznie około 20 spółdzielni, za których rozruch państwo zapłaci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego