Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
i Eufratu, ale nawet w dalekim Egipcie, gdzie przecież od dawien dawna istniały faraonowe piramidy zaliczane do cudów świata.
Okolica Ur wyglądała naonczas jak istny ogród kwitnący. Wśród sieci sztucznych kanałów i kanalików, sprowadzających ożywczą wodę z leniwych nurtów Eufratu, pławiły się w słońcu szachownice poletek z jęczmieniem i warzywami, gaje oliwne, sady daktylowe i tłuste łąki pastewne. Jak okiem sięgnąć, widać było tam półnagich, spalonych na brąz chłopców i niewolników krzątających się przy pracach polnych. Eufratem sunęły barki obładowane po brzegi towarami. Przed bramą i pod murami miasta obozowali wędrowni kupcy i nomadzi ze swoimi zmęczonymi długą drogą stadami.


Terach
i Eufratu, ale nawet w dalekim Egipcie, gdzie przecież od dawien dawna istniały faraonowe piramidy zaliczane do cudów świata.<br>Okolica Ur wyglądała naonczas jak istny ogród kwitnący. Wśród sieci sztucznych kanałów i kanalików, sprowadzających ożywczą wodę z leniwych nurtów Eufratu, pławiły się w słońcu szachownice poletek z jęczmieniem i warzywami, gaje oliwne, sady daktylowe i tłuste łąki pastewne. Jak okiem sięgnąć, widać było tam półnagich, spalonych na brąz chłopców i niewolników krzątających się przy pracach polnych. Eufratem sunęły barki obładowane po brzegi towarami. Przed bramą i pod murami miasta obozowali wędrowni kupcy i nomadzi ze swoimi zmęczonymi długą drogą stadami.<br><br><br>&lt;tit&gt;Terach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego