Typ tekstu: Książka
Autor: Pasławski Wiesław
Tytuł: 540 dni w armii
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
w dużym napięciu aż w końcu w słuchawce rozległ się znajomy mi głos:
- Eliza, słucham?
- Cześć Eliza! Wiesiek z tej strony. Co u ciebie słychać?
- A, witaj! W końcu się odezwałeś. Niepokoiłam się o ciebie i miałam zamiar zadzwonić!
- Trzeba było. Ścigają nas tutaj cały czas. Dowódca baterii nic, tylko gania nas do pracy na sprzęcie ponieważ przygotowujemy się do poligonu, a po południu znowu dziadki wymyślają jakieś zajęcia. Nie mogłem do ciebie zadzwonić ale cały czas myślałem o tobie... Eliza roześmiała się:
- To miłe, że o mnie myślałeś - powiedziała i po chwili dodała - a mogę wiedzieć co sobie o mnie
w dużym napięciu aż w końcu w słuchawce rozległ się znajomy mi głos:<br>- Eliza, słucham?<br>- Cześć Eliza! Wiesiek z tej strony. Co u ciebie słychać?<br>- A, witaj! W końcu się odezwałeś. Niepokoiłam się o ciebie i miałam zamiar zadzwonić!<br>- Trzeba było. Ścigają nas tutaj cały czas. Dowódca baterii nic, tylko gania nas do pracy na sprzęcie ponieważ przygotowujemy się do poligonu, a po południu znowu dziadki wymyślają jakieś zajęcia. Nie mogłem do ciebie zadzwonić ale cały czas myślałem o tobie... Eliza roześmiała się:<br>- To miłe, że o mnie myślałeś - powiedziała i po chwili dodała - a mogę wiedzieć co sobie o mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!