Typ tekstu: Książka
Autor: Machulski Juliusz, Wereśniak Piotr, Zatorski Ryszard
Tytuł: Kiler
Rok: 1998
grają roli.

KILER
Pomyślimy...

Scena 42.

KOMENDA POLICJI. GABINET NADINSPEKTORA

Wnętrze. Dzień

W pokoju "na dywaniku" stoją komisarz Ryba, Dyrektor więzienia i Prokurator. NADINSPEKTOR jest krzepkim sześćdziesięciolatkiem. Patrzy na zebranych ponurym, wiele mówiącym spojrzeniem.

NADINSPEKTOR
Trzy lata! Trzy lata! Ganialiśmy za nim po całej Europie!

RYBA
To ja za nim ganiałem, panie nadinspektorze.

NADINSPEKTOR
Ryba! Wiesz, że jak będę chciał na ciebie znaleźć haka, to znajdę! Wystarczyło paru kretynów i go puścili... dupa zbita!

DYREKTOR

(nieśmiało)
Ja bym go dopilnował, nie trzeba było przenosić.

NADINSPEKTOR
Morda w kubeł, bo dupa zbita, Mietek! Tak go pilnowałeś, że ci się stan zmniejszył! Chyba
grają roli.<br><br>KILER<br>Pomyślimy...<br><br>Scena 42.<br><br>KOMENDA POLICJI. GABINET NADINSPEKTORA<br><br>Wnętrze. Dzień<br><br>W pokoju "na dywaniku" stoją komisarz Ryba, Dyrektor więzienia i Prokurator. NADINSPEKTOR jest krzepkim sześćdziesięciolatkiem. Patrzy na zebranych ponurym, wiele mówiącym spojrzeniem.<br><br>NADINSPEKTOR<br>Trzy lata! Trzy lata! Ganialiśmy za nim po całej Europie!<br><br>RYBA<br>To ja za nim ganiałem, panie nadinspektorze.<br><br>NADINSPEKTOR<br>Ryba! Wiesz, że jak będę chciał na ciebie znaleźć haka, to znajdę! Wystarczyło paru kretynów i go puścili... dupa zbita!<br><br>DYREKTOR<br><br>(nieśmiało)<br>Ja bym go dopilnował, nie trzeba było przenosić.<br><br>NADINSPEKTOR<br>Morda w kubeł, bo dupa zbita, Mietek! Tak go pilnowałeś, że ci się stan zmniejszył! Chyba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego