Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Maciej Wesołowski

Od zawsze wiedziała, czego chce. Chciała błyszczeć. Kochała Hollywood, z jego przepychem, światłami jupiterów, z jego aurą wielkości. Miała sześć lat, kiedy na Halloween przebrała się za wampiryczną gwiazdę filmową. Tańczyła, śpiewała, straszyła, a kiedy padło pytanie o to, kto jest jej ulubioną gwiazdą, bez wahania -ku uciesze gawiedzi -odpowiedziała: Jenny McCarthy. Być może już wtedy przysięgła sobie, że za kilkanaście lat nikt już nie będzie się z tego śmiał. Iskrą, która po latach doprowadziła do wybuchu, był słynny musical "Grease" z Johnem Travoltą i Olivią NewtonŃJohn.
-Po tym filmie przez dłuższy czas zamęczałam rodziców swoimi "występami" -wspomina. -Chodziłam
Maciej Wesołowski&lt;/&gt;<br><br>Od zawsze wiedziała, czego chce. Chciała błyszczeć. Kochała Hollywood, z jego przepychem, światłami jupiterów, z jego aurą wielkości. Miała sześć lat, kiedy na Halloween przebrała się za wampiryczną gwiazdę filmową. Tańczyła, śpiewała, straszyła, a kiedy padło pytanie o to, kto jest jej ulubioną gwiazdą, bez wahania -ku uciesze gawiedzi -odpowiedziała: Jenny McCarthy. Być może już wtedy przysięgła sobie, że za kilkanaście lat nikt już nie będzie się z tego śmiał. Iskrą, która po latach doprowadziła do wybuchu, był słynny musical "Grease" z Johnem Travoltą i Olivią NewtonŃJohn.<br>-Po tym filmie przez dłuższy czas zamęczałam rodziców swoimi "występami" -wspomina. -Chodziłam
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!