Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 02.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jeśli na "zalążkowym Okrągłym Stole", jak określał rozmowy przygotowawcze, opozycja wystąpi z bezdyskusyjnym postulatem rejestracji Solidarności. Górnicki uważał, że "rejestracja, czyli pełna restytucja, w żadnym wypadku nie może wchodzić w rachubę". Sprawa jednak nie była taka prosta.
15 września w willi MSW przy ul. Zawrat w Warszawie odbyło się spotkanie gen. Kiszczaka i Stanisława Cioska z Lechem Wałęsą, przewodniczącym warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej prof. Andrzejem Stelmachowskim i ks. Orszulikiem przygotowujące zaplanowane na następny dzień spotkanie w rozszerzonym gronie w podwarszawskiej Magdalence, czyli właśnie ów zalążkowy Okrągły Stół.
W Magdalence Lechowi Wałęsie towarzyszyli jego ówcześni doradcy polityczni Andrzej Stelmachowski i Tadeusz Mazowiecki
jeśli na "zalążkowym Okrągłym Stole", jak określał rozmowy przygotowawcze, opozycja wystąpi z bezdyskusyjnym postulatem rejestracji Solidarności. Górnicki uważał, że "rejestracja, czyli pełna restytucja, w żadnym wypadku nie może wchodzić w rachubę". Sprawa jednak nie była taka prosta. <br>15 września w willi MSW przy ul. Zawrat w Warszawie odbyło się spotkanie gen. Kiszczaka i Stanisława Cioska z Lechem Wałęsą, przewodniczącym warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej prof. Andrzejem Stelmachowskim i ks. Orszulikiem przygotowujące zaplanowane na następny dzień spotkanie w rozszerzonym gronie w podwarszawskiej Magdalence, czyli właśnie ów zalążkowy Okrągły Stół. <br>W Magdalence Lechowi Wałęsie towarzyszyli jego ówcześni doradcy polityczni Andrzej Stelmachowski i Tadeusz Mazowiecki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego