Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
na ich tyły, natomiast zadaniem grupy gen. Wroczyńskiego było udaremnienie tego zamiaru.



Pożegnani w Warszawie przez szefa Departamentu dla Spraw Morskich, kontradm. K. Porębskiego, marynarze 1 batalionu przybyli 3 sierpnia rano (godz. 7.00) do Ostrołęki. Tu batalion podporządkowano 205 pułkowi piechoty mjr. Bernarda Monda i zaraz - na podstawie rozkazu gen. Wroczyńskiego - skierowano do przeciwnatarcia wymierzonego przeciwko 15 Dywizji Kawalerii rosyjskiej, nacierającej na to miasto od strony Laskowic, Nowej Wsi i Suska.
Po zorganizowaniu i wysłaniu na front 2 i 1 batalionu pułku morskiego, przystąpiono do organizacji w Toruniu 3 batalionu morskiego.
Formowanie 3 bpm rozpoczęło się 23 lipca 1920 r
na ich tyły, natomiast zadaniem grupy gen. Wroczyńskiego było udaremnienie tego zamiaru.<br><br>&lt;page nr=74&gt;<br><br>Pożegnani w Warszawie przez szefa Departamentu dla Spraw Morskich, kontradm. K. Porębskiego, marynarze 1 batalionu przybyli 3 sierpnia rano (godz. 7.00) do Ostrołęki. Tu batalion podporządkowano 205 pułkowi piechoty mjr. Bernarda Monda i zaraz - na podstawie rozkazu gen. Wroczyńskiego - skierowano do przeciwnatarcia wymierzonego przeciwko 15 Dywizji Kawalerii rosyjskiej, nacierającej na to miasto od strony Laskowic, Nowej Wsi i Suska.<br>Po zorganizowaniu i wysłaniu na front 2 i 1 batalionu pułku morskiego, przystąpiono do organizacji w Toruniu 3 batalionu morskiego.<br>Formowanie 3 bpm rozpoczęło się 23 lipca 1920 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego