Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920)
Rok: 1999
przebywający w Wysokim Mazowieckim został przezbrojony w karabiny francuskie (poprzednio posiadał rosyjskie) oraz dokonał kolejnej wewnętrznej reorganizacji. Chorych oficerów i marynarzy wysłano do szpitali oraz wyznaczono nowych dowódców kompanii, plutonów i drużyn.
2 sierpnia po południu, w związku z pogarszającym się położeniem 3 Brygady Litewsko-Białoruskiej w rejonie Kołaki Kościelne, gen. Witkowski wysłał do niej samochodami z pomocą 2 batalion morski, który w brawurowym ataku odbił z rąk 150 pułku strzelców rosyjskich wieś Undy oraz znajdujące się w niej, a zdobyte poprzednio przez Rosjan, armaty i jaszcze 3 brygady.
3 sierpnia w podobnie brawurowym ataku marynarzy, którzy użyli granatów i bagnetów
przebywający w Wysokim Mazowieckim został przezbrojony w karabiny francuskie (poprzednio posiadał rosyjskie) oraz dokonał kolejnej wewnętrznej reorganizacji. Chorych oficerów i marynarzy wysłano do szpitali oraz wyznaczono nowych dowódców kompanii, plutonów i drużyn.<br>2 sierpnia po południu, w związku z pogarszającym się położeniem 3 Brygady Litewsko-Białoruskiej w rejonie Kołaki Kościelne, gen. Witkowski wysłał do niej samochodami z pomocą 2 batalion morski, który w brawurowym ataku odbił z rąk 150 pułku strzelców rosyjskich wieś Undy oraz znajdujące się w niej, a zdobyte poprzednio przez Rosjan, armaty i jaszcze 3 brygady.<br>3 sierpnia w podobnie brawurowym ataku marynarzy, którzy użyli granatów i bagnetów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego