Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
nie leżała w sferze bezpośrednich zainteresowań amerykańskich, czego zresztą nie ukrywano. Wycofano z Korei wojska wyposażając w sprzęt i uzbrojenie słabą armię południowokoreańską. Marnie wyszkolona mogła spełniać funkcje policyjne, ale nie militarne. Co więcej publicznie deklarowano, że Korea leży poza amerykańskimi liniami obronnymi. Wspomniany już dowódca sił amerykańskich rejonu Pacyfiku gen. Douglas MacArthur powiedział wiosną 1949 r.: "...nasza linia obronna biegnie poprzez łańcuch wysp ciągnących się wzdłuż wybrzeża Azji. Zaczyna się na Filipinach, przebiega przez archipelag Riukiu, z ich głównym bastionem Okinawą. Potem odgina się w kierunku Japonii i przez Aleuty łączy się z Alaską".

Najważniejszym czytelnikiem tego typu oświadczeń był
nie leżała w sferze bezpośrednich zainteresowań amerykańskich, czego zresztą nie ukrywano. Wycofano z Korei wojska wyposażając w sprzęt i uzbrojenie słabą armię południowokoreańską. Marnie wyszkolona mogła spełniać funkcje policyjne, ale nie militarne. Co więcej publicznie deklarowano, że Korea leży poza amerykańskimi liniami obronnymi. Wspomniany już dowódca sił amerykańskich rejonu Pacyfiku gen. Douglas MacArthur powiedział wiosną 1949 r.: &lt;q&gt;"...nasza linia obronna biegnie poprzez łańcuch wysp ciągnących się wzdłuż wybrzeża Azji. Zaczyna się na Filipinach, przebiega przez archipelag Riukiu, z ich głównym bastionem Okinawą. Potem odgina się w kierunku Japonii i przez Aleuty łączy się z Alaską"&lt;/&gt;.<br><br>Najważniejszym czytelnikiem tego typu oświadczeń był
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!