Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
wiadomo, że dzieła swoje opracowują wspólnie, że zbierają się w tym celu w jednym z niewielkich francuskich uzdrowisk i że dla ożywienia posiedzeń przygotowują zawczasu znaczny zapas win.
Stefan Weinfeld

KRONIKA NAUKI I TECHNIKI
W KRAJU
21.I.1971 r. W Zakładach Azotowych w Tarnowie na wydziale amoniaku uruchomiono zmodernizowany generator, którego zastosowanie umożliwi użycie do produkcji zamiast koksu o wiele tańszego surowca - gazu ziemnego zawierającego metan. W zakładach tych rozpoczęto również produkcję (na skalę półtechniczną) nowego tworzywa sztucznego: teflonu, które jest twardsze od stali, odporne na korozję i wahania temperatury i charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia.
23.I.1971 r
wiadomo, że dzieła swoje opracowują wspólnie, że zbierają się w tym celu w jednym z niewielkich francuskich uzdrowisk i że dla ożywienia posiedzeń przygotowują zawczasu znaczny zapas win.<br>&lt;au&gt;Stefan Weinfeld&lt;/au&gt; &lt;page nr=126&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;KRONIKA NAUKI I TECHNIKI&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit1&gt;W KRAJU&lt;/tit1&gt;<br>&lt;intro&gt;21.I.1971 r. W Zakładach Azotowych w Tarnowie na wydziale amoniaku uruchomiono zmodernizowany generator, którego zastosowanie umożliwi użycie do produkcji zamiast koksu o wiele tańszego surowca - gazu ziemnego zawierającego metan. W zakładach tych rozpoczęto również produkcję (na skalę półtechniczną) nowego tworzywa sztucznego: teflonu, które jest twardsze od stali, odporne na korozję i wahania temperatury i charakteryzuje się niskim współczynnikiem tarcia.&lt;/intro&gt;<br>23.I.1971 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego