Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
bo Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych nie potrafi naprawić awarii. Kilkadziesiąt tysięcy dokumentów nie trafi do obywateli na czas.
Dowody osobiste i paszporty produkuje Centrum Personalizacji Dokumentów, które podlega MSWiA. Centrum od września serwisuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.
Na plastikowych kartach z hologramem CPD drukuje dane obywateli i wysyła je do gmin w całej Polsce. Pierwsza poważna awaria miała miejsce w maju - zepsuł się system transmisji, za pomocą którego gminy przesyłają dane. Prawie tysiąc gmin straciło łączność z Centrum. MSWiA tłumaczyło, że to chwilowe kłopoty. We wtorek 2 listopada doszło do kolejnej gigantycznej awarii. Tym razem padł system komputerowy.
- Nie mieliśmy jeszcze
bo &lt;name type="org"&gt;Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych&lt;/&gt; nie potrafi naprawić awarii. Kilkadziesiąt tysięcy dokumentów nie trafi do obywateli na czas.<br>Dowody osobiste i paszporty produkuje &lt;name type="org"&gt;Centrum Personalizacji Dokumentów&lt;/&gt;, które podlega &lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt;. Centrum od września serwisuje &lt;name type="org"&gt;Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych&lt;/&gt;.<br>Na plastikowych kartach z hologramem &lt;name type="org"&gt;CPD&lt;/&gt; drukuje dane obywateli i wysyła je do gmin w całej &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt;. Pierwsza poważna awaria miała miejsce w maju - zepsuł się system transmisji, za pomocą którego gminy przesyłają dane. Prawie tysiąc gmin straciło łączność z Centrum. &lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt; tłumaczyło, że to chwilowe kłopoty. We wtorek 2 listopada doszło do kolejnej gigantycznej awarii. Tym razem padł system komputerowy.<br>- Nie mieliśmy jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego