Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0607
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Małopolska.
- Transmisja rwała się, komputery wysyłały niektóre dane, a innych nie, podczas transmisji system zawieszał się i uniemożliwiał pracę przez wiele godzin - opowiada Katarzyna Wilk, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania.
W województwie śląskim problemy z przesyłaniem danych nasiliły się na przełomie maja i czerwca. - Problem dotyczy około 30 gmin na ponad 166 w województwie. Ostatnio problemy mają duże miasta, jak Ruda Śląska - mówi Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody śląskiego.
W Poznaniu zastosowano procedurę awaryjną. - Dane obywateli zapisywane są na płytach i pocztą zastrzeżoną jadą do Warszawy - mówi Wilk. Na Śląsku gminy nagrywają dane na płyty i zawożą do Urzędu Wojewódzkiego
Małopolska&lt;/&gt;.<br>- &lt;q&gt;Transmisja rwała się, komputery wysyłały niektóre dane, a innych nie, podczas transmisji system zawieszał się i uniemożliwiał pracę przez wiele godzin&lt;/&gt; - opowiada &lt;name type="person"&gt;Katarzyna Wilk&lt;/&gt;, dyrektor &lt;name type="org"&gt;Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania&lt;/&gt;.<br>W województwie śląskim problemy z przesyłaniem danych nasiliły się na przełomie maja i czerwca. - &lt;q&gt;Problem dotyczy około 30 gmin na ponad 166 w województwie. Ostatnio problemy mają duże miasta, jak &lt;name type="place"&gt;Ruda Śląska&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Mejer&lt;/&gt;, rzecznik wojewody śląskiego.<br>W &lt;name type="place"&gt;Poznaniu&lt;/&gt; zastosowano procedurę awaryjną. - &lt;q&gt;Dane obywateli zapisywane są na płytach i pocztą zastrzeżoną jadą do &lt;name type="place"&gt;Warszawy&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Wilk&lt;/&gt;. Na Śląsku gminy nagrywają dane na płyty i zawożą do &lt;name type="place"&gt;Urzędu Wojewódzkiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!