Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
zamożniejsze (przeciętny czynsz regulowany odpowiada 64 proc. kosztów utrzymania mieszkania). Na ogół są to lokale duże, czyli takie, do których gminy dopłacają najwięcej.
Dotychczas lokatorzy wykupili pół miliona mieszkań w domach komunalnych, czyli co czwarte. Głównie lokale o dobrym standardzie. Centralne ogrzewanie, łazienkę ma 44 proc. mieszkań należących obecnie do gmin i wydaje się, że taka będzie skala dalszej prywatyzacji. Na kiepskie lokale zabraknie raczej amatorów.
Niektóre miasta najchętniej pozbyłyby się wszystkich mieszkań komunalnych, w Krakowie zamierza się je sprzedawać lokatorom za kilka procent rynkowej ceny. Takie prezenty gwarantują władzom popularność, mogą jednak sprawić, że zapis ustawy o najmie lokali: "zaspokajanie
zamożniejsze (przeciętny czynsz regulowany odpowiada 64 proc. kosztów utrzymania mieszkania). Na ogół są to lokale duże, czyli takie, do których gminy dopłacają najwięcej.<br>Dotychczas lokatorzy wykupili pół miliona mieszkań w domach komunalnych, czyli co czwarte. Głównie lokale o dobrym standardzie. Centralne ogrzewanie, łazienkę ma 44 proc. mieszkań należących obecnie do gmin i wydaje się, że taka będzie skala dalszej prywatyzacji. Na kiepskie lokale zabraknie raczej amatorów.<br>Niektóre miasta najchętniej pozbyłyby się wszystkich mieszkań komunalnych, w Krakowie zamierza się je sprzedawać lokatorom za kilka procent rynkowej ceny. Takie prezenty gwarantują władzom popularność, mogą jednak sprawić, że zapis ustawy o najmie lokali: "zaspokajanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!