Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
czegoś dalekiego, niewiadomego."

Opowiadania Juliana Kawalca są czerwonym światłem ustawionym na tej drodze...
Emil BielaNajlepsi z najlepszych

W środę, 27 stycznia w Białym Dunajcu odbył się finał XXIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy. Patronem konkursu jest poeta ludowy i gawędziarz - Andrzej Skupień Florek.
Tego roku po eliminacjach szkolnych i gminnych do finału w Białym Dunajcu zakwalifikowało się 95 uczestników z Podhala, Orawy, Spisza i Ziemi Pienińskiej. Ich występy oceniało jury w składzie: Emil Kowalczyk (przewodniczący), Władysława Biel, Maria Łaś, Katarzyna Trebunia, Stanisława Trebunia-Staszel, Andrzej Kudasik i Andrzej Czernik. Młodym recytatorom towarzyszyła muzyka Trebuniów Tutków.
Wśród recytatorów z klas I
czegoś dalekiego, niewiadomego."&lt;/&gt;<br><br>Opowiadania Juliana Kawalca są czerwonym światłem ustawionym na tej drodze...<br>&lt;au&gt;Emil Biela&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Najlepsi z najlepszych&lt;/tit&gt;<br><br>W środę, 27 stycznia w Białym Dunajcu odbył się finał XXIII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy. Patronem konkursu jest poeta ludowy i gawędziarz - Andrzej Skupień Florek.<br>Tego roku po eliminacjach szkolnych i gminnych do finału w Białym Dunajcu zakwalifikowało się 95 uczestników z Podhala, Orawy, Spisza i Ziemi Pienińskiej. Ich występy oceniało jury w składzie: Emil Kowalczyk (przewodniczący), Władysława Biel, Maria Łaś, Katarzyna Trebunia, Stanisława Trebunia-Staszel, Andrzej Kudasik i Andrzej Czernik. Młodym recytatorom towarzyszyła muzyka Trebuniów Tutków.<br>Wśród recytatorów z klas I
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego