Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
w Stanach i tam Weronika przyszła na świat. Potem jeździli trochę w różne miejsca, wreszcie matka przeforsowała powrót do Europy, a konkretnie - do Francji. Tam się rozstała z dotychczasowym partnerem i wyszła za mąż za Francuza. Teraz Weronika studiuje historię sztuki w Rzymie i muzykę w Salzburgu. Ma chłopaka, kocha go bardzo, ale coś im się nie układa.
- Słuchaj, ja mu muszę wszystko mówić!
Milczałem. Zrozumiałem, że nie chodzi jej o to, że ten jakiś chłopak ją kontroluje, tylko że bez tłumaczenia nic nie rozumie.
- Jesteśmy nad jeziorem, niebo czerwienieje o zachodzie, daleko nad nami jest takie wielkie, czarne drzewo i nagle
w Stanach i tam Weronika przyszła na świat. Potem jeździli trochę w różne miejsca, wreszcie matka przeforsowała powrót do Europy, a konkretnie - do Francji. Tam się rozstała z dotychczasowym partnerem i wyszła za mąż za Francuza. Teraz Weronika studiuje historię sztuki w Rzymie i muzykę w Salzburgu. Ma chłopaka, kocha go bardzo, ale coś im się nie układa.<br>- Słuchaj, ja mu muszę wszystko mówić!<br>Milczałem. Zrozumiałem, że nie chodzi jej o to, że ten jakiś chłopak ją kontroluje, tylko że bez tłumaczenia nic nie rozumie.<br>- Jesteśmy nad jeziorem, niebo czerwienieje o zachodzie, daleko nad nami jest takie wielkie, czarne drzewo i nagle
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego