Typ tekstu: Książka
Autor: Janicka Bożena, Janda Krystyna
Tytuł: Gwiazdy mają czerwone pazury
Rok: 1998
przyjazny, dużo światła.
Parów porośnięty gęsto krzakami jeżyn. Omijam.
Nic nie warta filiżanka. Pęknięta. Rozbita na dwie części. Zostawiam ją.
Nieduże leśne oczko z trudnym dostępem do wody. Trzciny. Bagniste brzegi. Zastanawiam się, jak tu wrócić z wędką i sobie połowić.

Maryla Rodowicz

Czarny, ma grube drzewa i boję się go.
Bardzo
wysoki, gruby ponury mur. Próbuję się przedostać po konarach, po drzewach. Przechodzę.
Duża niebiesko-biała. Stara. Prosta. Z grubej porcelany. Zabieram ją.
Duże jezioro z czarną, mętną, głęboką wodą, której się boję. Z roślinami, które mnie mogą złapać za nogę. Nie chcę do niej wchodzić. Uciekam.

Zbyszek Zamachowski

Jesienny zmierzch
przyjazny, dużo światła.<br>Parów porośnięty gęsto krzakami jeżyn. Omijam.<br>Nic nie warta filiżanka. Pęknięta. Rozbita na dwie części. Zostawiam ją.<br>Nieduże leśne oczko z trudnym dostępem do wody. Trzciny. Bagniste brzegi. Zastanawiam się, jak tu wrócić z wędką i sobie połowić.<br><br>&lt;tit&gt;Maryla Rodowicz&lt;/&gt;<br><br>Czarny, ma grube drzewa i boję się go.<br>Bardzo wysoki, gruby ponury mur. Próbuję się przedostać po konarach, po drzewach. Przechodzę.<br>Duża niebiesko-biała. Stara. Prosta. Z grubej porcelany. Zabieram ją.<br>Duże jezioro z czarną, mętną, głęboką wodą, której się boję. Z roślinami, które mnie mogą złapać za nogę. Nie chcę do niej wchodzić. Uciekam.<br><br>&lt;tit&gt;Zbyszek Zamachowski&lt;/&gt;<br><br>Jesienny zmierzch
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego