Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 21
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Zaruski, opuszczając Zakopane w 1914 r., mógł być spokojny, TOPR był organizacją wypróbowaną, miał za sobą ok. 20 akcji ratunkowych w terenie, zarówno latem jak i zimą. Swoim następcą mianował Józefa Oppenheima. Zaruski odcisnął się w historii Zakopanego niezwykle silnie i niezwykle pozytywnie - dlatego też w szopce St. Hirschela nazwano go nie bez przyczyny "królem Tatr".
W willi "Koliba" w Zakopanem można obejrzeć 30-minutowy film "Mariusz Zaruski" w reżyserii Jacka Zygadły. Za tydzień, w części drugiej opowiem Państwu o innych wielkich pasjach Mariusza Zaruskiego.
Wojciech Szatkowski, Muzeum Tatrzańskie



Kronika policyjna

Jak informuje nadkomisarz Jan Szymański z KPP w Zakopanem, w
Zaruski, opuszczając Zakopane w 1914 r., mógł być spokojny, TOPR był organizacją wypróbowaną, miał za sobą ok. 20 akcji ratunkowych w terenie, zarówno latem jak i zimą. Swoim następcą mianował Józefa Oppenheima. Zaruski odcisnął się w historii Zakopanego niezwykle silnie i niezwykle pozytywnie - dlatego też w szopce St. Hirschela nazwano go nie bez przyczyny "królem Tatr".<br>W willi "Koliba" w Zakopanem można obejrzeć 30-minutowy film "Mariusz Zaruski" w reżyserii Jacka Zygadły. Za tydzień, w części drugiej opowiem Państwu o innych wielkich pasjach Mariusza Zaruskiego.<br>&lt;au&gt;Wojciech Szatkowski, Muzeum Tatrzańskie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Kronika policyjna&lt;/tit&gt;<br><br>Jak informuje nadkomisarz Jan Szymański z KPP w Zakopanem, w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego