Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 03.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Szczyrku w luźnym dresie i plastikowych butach na wysokim obcasie. Na boisku za długie paznokcie są wykluczone, bo się połamią, a spod starannie uformowanej grzywki nie będzie dobrze widać piłki. Owszem, chodzą do solarium, niektóre kładą lekki makijaż, zwłaszcza przed ważniejszymi spotkaniami. Na przykład przed takimi, które transmituje telewizja. Ligę gra się bez makijażu.
Fryzury przygotowują we własnym zakresie, mają być wygodne i przynosić szczęście, bo dziewczyny są przesądne jak wszyscy sportowcy. Jeśli wygrają ważny mecz, to w następnym koniecznie upinają włosy w identyczny sposób, zakładają te same kolczyki, koraliki, spinki, a nawet skarpetki.

Złotka czują, że biorą udział w medialnym
Szczyrku w luźnym dresie i plastikowych butach na wysokim obcasie. Na boisku za długie paznokcie są wykluczone, bo się połamią, a spod starannie uformowanej grzywki nie będzie dobrze widać piłki. Owszem, chodzą do solarium, niektóre kładą lekki makijaż, zwłaszcza przed ważniejszymi spotkaniami. Na przykład przed takimi, które transmituje telewizja. Ligę gra się bez makijażu.<br>Fryzury przygotowują we własnym zakresie, mają być wygodne i przynosić szczęście, bo dziewczyny są przesądne jak wszyscy sportowcy. Jeśli wygrają ważny mecz, to w następnym koniecznie upinają włosy w identyczny sposób, zakładają te same kolczyki, koraliki, spinki, a nawet skarpetki.<br><br>Złotka czują, że biorą udział w medialnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!