Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 37 (2934)
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
wcześniej zabezpieczonego seledynową farbą antykorozyjną przez taternika i andystę Krzysztofa Szafrańskiego.
19 sierpnia 2001 r. w góry ruszyła jeszcze większa, trzytysięczna, grupa, by uczcić jubileusz poświęcenia krzyża. Historia się poniekąd powtórzyła: przed stu laty ekipę inżyniera Góreckiego wystraszyła burza. Tym razem obyło się wprawdzie bez gromów, ale za to padał grad.
Procesja była liczniejsza, ubiory pielgrzymów inne (choć i w 2001 r. nie brakowało paradnych strojów góralskich); nastrój za to podobny. I krzyż - ten sam. Wieńczący szczyt, który wznosi się 1895 m ponad poziom morza.
Szczyt, który pochłonął ponad 60 ofiar.
(wald)


Kraj
Archiwum Jerzego Turowicza
ma nową siedzibę. W planach
wcześniej zabezpieczonego seledynową farbą antykorozyjną przez taternika i andystę Krzysztofa Szafrańskiego.<br>19 sierpnia 2001 r. w góry ruszyła jeszcze większa, trzytysięczna, grupa, by uczcić jubileusz poświęcenia krzyża. Historia się poniekąd powtórzyła: przed stu laty ekipę inżyniera Góreckiego wystraszyła burza. Tym razem obyło się wprawdzie bez gromów, ale za to padał grad.<br>Procesja była liczniejsza, ubiory pielgrzymów inne (choć i w 2001 r. nie brakowało paradnych strojów góralskich); nastrój za to podobny. I krzyż - ten sam. Wieńczący szczyt, który wznosi się 1895 m ponad poziom morza.<br>Szczyt, który pochłonął ponad 60 ofiar.<br>&lt;au&gt;(wald)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=6&gt;<br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Kraj&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Archiwum Jerzego Turowicza <br>ma nową siedzibę. W planach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego