Typ tekstu: Książka
Autor: Szczypiorski Andrzej
Tytuł: Początek
Rok wydania: 1990
Rok powstania: 1986
miarę. Nie ożenił się. Był wyższym urzędnikiem państwowej administracji rolniczej. Ukończył studia rolnicze. Chciał uchodzić za intelektualistę. Czytywał Prousta, Hemingwaya i Camusa. W oryginale, jak twierdził. Czytywał także powieści kryminalne, lecz o tym nie lubił wspominać. O Dostojewskim mawiał:
- "Nasz wspólny kapłan!" O Tołstoju - "Ten stary, mądry graf..." - Stary, mądry graf powiada, że...
- Nasz wspólny kapłan napisał swego czasu, że... Najbardziej kochał Sienkiewicza i wcale się tego nie wstydził. W tym jednym był autentyczny.
Latem roku 1968 dał wyraz radości, że Polska pozbywa się nareszcie Żydów.
- Musimy być narodem jednej, wspólnej, rodzimej krwi! - powiedział.
Siostra Weronika odsunęła wtedy talerzyk z ciastkiem
miarę. Nie ożenił się. Był wyższym urzędnikiem państwowej administracji rolniczej. Ukończył studia rolnicze. Chciał uchodzić za intelektualistę. Czytywał Prousta, Hemingwaya i Camusa. W oryginale, jak twierdził. Czytywał także powieści kryminalne, lecz o tym nie lubił wspominać. O Dostojewskim mawiał:<br>- "Nasz wspólny kapłan!" O Tołstoju - "Ten stary, mądry graf..." - Stary, mądry graf powiada, że...<br>- Nasz wspólny kapłan napisał swego czasu, że... Najbardziej kochał Sienkiewicza i wcale się tego nie wstydził. W tym jednym był autentyczny.<br>Latem roku 1968 dał wyraz radości, że Polska pozbywa się nareszcie Żydów.<br>- Musimy być narodem jednej, wspólnej, rodzimej krwi! - powiedział.<br>Siostra Weronika odsunęła wtedy talerzyk z ciastkiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego