Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Relaks i Kolekcjoner Polski
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1988
i poza nią. W "Gwiazdach Napoleona", występują różne postacie i z historii najnowszej, chciałem pokazać sztukę jako obraz zdarzeń politycznych i rozwiązać problem plastyczny zawarcia tych treści w wymiarze trójkolorowym: błękit, biel i czerwień.
Reprodukowana tu grafika "Spacer" pochodzi z wcześniejszego okresu, bo z roku 1985, jest czarno-biała...
W grafice artystycznej najchętniej posługuję się tymi dwoma kolorami, zderzając czerń z bielą czy to w kreskach czy plamach. W malarstwie też posługuję się kolorami czystymi, tyle że nie ograniczam się do dwóch.
Co skłoniło Pana do zrobienia tej grafiki?
Zainteresowanie człowiekiem, tym co się dzieje między ludźmi, codziennymi, banalnymi sytuacjami. "Spacer" nie
i poza nią. W "Gwiazdach Napoleona", występują różne postacie i z historii najnowszej, chciałem pokazać sztukę jako obraz zdarzeń politycznych i rozwiązać problem plastyczny zawarcia tych treści w wymiarze trójkolorowym: błękit, biel i czerwień.&lt;/&gt; <br>&lt;who2&gt;Reprodukowana tu grafika "Spacer" pochodzi z wcześniejszego okresu, bo z roku 1985, jest czarno-biała...&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;W grafice artystycznej najchętniej posługuję się tymi dwoma kolorami, zderzając czerń z bielą czy to w kreskach czy plamach. W malarstwie też posługuję się kolorami czystymi, tyle że nie ograniczam się do dwóch. &lt;/&gt;<br>&lt;who2&gt; Co skłoniło Pana do zrobienia tej grafiki?&lt;/&gt; <br>&lt;who1&gt;Zainteresowanie człowiekiem, tym co się dzieje między ludźmi, codziennymi, banalnymi sytuacjami. "Spacer" nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego