Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
sprowadza się ok. 45 mln) od 92 tys. krów.
- Spółdzielczość mleczarska jako jedyna sięga bezpośrednio do zagrody - twierdzi prezes Antoni Papir, bo blisko 95 proc. mleka odbiera się bezpośrednio z zagrody. Inaczej nie kupilibyśmy ani połowy. Utworzyliśmy fundusz wzajemnej pomocy dla dostawców (na podstawie uchwały, że z każdego litra 3 grosze idą na ten cel; pożyczka bez oprocentowania może sięgać i do 20 tys. zł).
W mleczarstwie zatrudnia się 1469 pracowników, z czego "administracyjnych" 314 osób. Reszta, to wozacy, zlewnie, handel i przemysł (jest w Krakowskiem kilka zakładów wytwarzających "galanterią" mleczną: śmietana, kefir, masło, twarogi).
Tu najmniejszy procent w biurach
Krakowska
sprowadza się ok. 45 mln) od 92 tys. krów.<br> - &lt;q&gt;Spółdzielczość mleczarska jako jedyna sięga bezpośrednio do zagrody &lt;/&gt; - twierdzi prezes Antoni Papir, &lt;q&gt;bo blisko 95 proc. mleka odbiera się bezpośrednio z zagrody. Inaczej nie kupilibyśmy ani połowy. Utworzyliśmy fundusz wzajemnej pomocy dla dostawców (na podstawie uchwały, że z każdego litra 3 grosze idą na ten cel; pożyczka bez oprocentowania może sięgać i do 20 tys. zł).&lt;/&gt;<br> W mleczarstwie zatrudnia się 1469 pracowników, &lt;hi rend="bold"&gt;z czego "administracyjnych" 314&lt;/&gt; osób. Reszta, to wozacy, zlewnie, handel i przemysł (jest w Krakowskiem kilka zakładów wytwarzających "galanterią" mleczną: śmietana, kefir, masło, twarogi).<br> &lt;tit1&gt;Tu najmniejszy procent w biurach&lt;/&gt;<br> &lt;hi rend="bold"&gt;Krakowska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego