Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
sieni, w razie ataku chowają się po klatkach schodowych. - Bajurskiego wysłać dziś do Kutna.
- Lechniewicz niech jedzie do Mopru, do Babci. - Łącznicy natychmiast rozchodzą się po załogach. Niech się wszystkie załogi fabryczne dowiedzą, że bezrobotnych chcą zmasakrować dla prestiżu!
Chcą przejść po nich podkutymi butami, a potem dać dwadzieścia dwa grosze podwyżki. Taka jest kalkulacja władz miejskich i o niej ma wiedzieć Włocławek i Kutno, Kujawy i cała Polska: na Królewieckiej zamierzają podeptać człowieka, by nigdy się nie porywał na barykady, nie walczył o lepsze życie ani się dopominał o swe człowieczeństwo, lecz prosił pokornie o grosze.
Tego wieczoru, tej nocy
sieni, w razie ataku chowają się po klatkach schodowych. - Bajurskiego wysłać dziś do Kutna.<br>- Lechniewicz niech jedzie do Mopru, do Babci. - Łącznicy natychmiast rozchodzą się po załogach. Niech się wszystkie załogi fabryczne dowiedzą, że bezrobotnych chcą zmasakrować dla prestiżu!<br>Chcą przejść po nich podkutymi butami, a potem dać dwadzieścia dwa grosze podwyżki. Taka jest kalkulacja władz miejskich i o niej ma wiedzieć Włocławek i Kutno, Kujawy i cała Polska: na Królewieckiej zamierzają podeptać człowieka, by nigdy się nie porywał na barykady, nie walczył o lepsze życie ani się dopominał o swe człowieczeństwo, lecz prosił pokornie o grosze.<br>Tego wieczoru, tej nocy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego