Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
opierali się o plecy kolegów i pochyleni patrzyli w karty - od czasu do czasu padały głośne ostrzeżenia pod adresem Boryczki.
- Romek, trzymaj się!
- On ma szalone szczęście.
- Każdy początkujący ma szczęście. - Ale on przecież jest pijany.
- Dlatego właśnie nie ma tremy, finiszuje spokojnie. Krostowaci partnerzy zagłębili się w fotelikach i "gustowali" karty, odsłaniając je powoli, jakby w oczekiwaniu cudu, podczas gdy Roman wyzywająco oznajmiał, jakiej karty potrzebuje wprost kpił sobie ze szczęścia, które jakby urażone jego pogardą, uparcie pchało mu się w ręce .
- Serwus, głupi! - zawołał wyciągając jokera z talii. Wyszczerzył zęby w uśmiechu i rzucił jokera na stół.
Krostowate twarze
opierali się o plecy kolegów i pochyleni patrzyli w karty - od czasu do czasu padały głośne ostrzeżenia pod adresem Boryczki.<br>- Romek, trzymaj się!<br>- On ma szalone szczęście.<br>- Każdy początkujący ma szczęście. - Ale on przecież jest pijany.<br>- Dlatego właśnie nie ma tremy, finiszuje spokojnie. Krostowaci partnerzy zagłębili się w fotelikach i "gustowali" karty, odsłaniając je powoli, jakby w oczekiwaniu cudu, podczas gdy Roman wyzywająco oznajmiał, jakiej karty potrzebuje wprost kpił sobie ze szczęścia, które jakby urażone jego pogardą, uparcie pchało mu się w ręce &lt;page nr=269&gt;.<br>- Serwus, głupi! - zawołał wyciągając jokera z talii. Wyszczerzył zęby w uśmiechu i rzucił jokera na stół.<br>Krostowate twarze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego