Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
nie wpływa istotnie na strukturę spożycia napojów alkoholowych. Osoby na stanowiskach samodzielnych piją nieco więcej wina niż pozostali. Udział piwa jest największy wśród osób na stanowiskach szeregowych.
Status społeczno-zawodowy zdaje się grać ważną rolę w zróżnicowaniu zwyczajów alkoholowych mieszkańców naszego kraju. Rolnicy indywidualni i pracownicy umysłowi z wyższym wykształceniem gustują bardziej w winie, przy czym można się domyślać, że chodzi tu o zupełnie inne wina. W spożyciu rolników trochę większą rolę odgrywa wódka, zaś u pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem dominuje piwo. Udział wódki w spożyciu tej grupy jest najmniejszy.
Zgodnie z przewidywaniami osoby wychowywane na wsi w większym stopniu
nie wpływa istotnie na strukturę spożycia napojów alkoholowych. Osoby na stanowiskach samodzielnych piją nieco więcej wina niż pozostali. Udział piwa jest największy wśród osób na stanowiskach szeregowych. <br> Status społeczno-zawodowy zdaje się grać ważną rolę w zróżnicowaniu zwyczajów alkoholowych mieszkańców naszego kraju. Rolnicy indywidualni i pracownicy umysłowi z wyższym wykształceniem gustują bardziej w winie, przy czym można się domyślać, że chodzi tu o zupełnie inne wina. W spożyciu rolników trochę większą rolę odgrywa wódka, zaś u pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem dominuje piwo. Udział wódki w spożyciu tej grupy jest najmniejszy. <br> Zgodnie z przewidywaniami osoby wychowywane na wsi w większym stopniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego