Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 06.17
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
naporem protestów z Gorzowa i zdecydowali się wypruć kontrowersyjny napis. Stwierdzili, że cała awantura to przygotowania do wyborów parlamentarnych i zbijanie politycznego kapitału.
Artystyczna robota
Wczoraj w nocy krawcowa-artystka, która na co dzień szyje kostiumy dla artystów Regionalnego Centrum Animacji Kultury, napis wypruła. Gdy okazało się, że na materii hafciarki z Poznania, które lubuski symbol wykonały, nakreśliły szkic napisu, sztandar trzeba było jeszcze wyprać. Żeby po "Zielonej Górze" nie pozostał nawet cień. Wczoraj, już bez konfliktowego napisu, wrócił do szafy w marszałkowskim urzędzie. Uroczyście zostanie wręczony marszałkowi przez fundatorów - samorządowców - w niedzielę w Krośnie Odrzańskim, podczas święta województwa.
A może
naporem protestów z Gorzowa i zdecydowali się wypruć kontrowersyjny napis. Stwierdzili, że cała awantura to przygotowania do wyborów parlamentarnych i zbijanie politycznego kapitału.<br>&lt;tit&gt;Artystyczna robota&lt;/&gt;<br>Wczoraj w nocy krawcowa-artystka, która na co dzień szyje kostiumy dla artystów Regionalnego Centrum Animacji Kultury, napis wypruła. Gdy okazało się, że na materii hafciarki z Poznania, które lubuski symbol wykonały, nakreśliły szkic napisu, sztandar trzeba było jeszcze wyprać. Żeby po "Zielonej Górze" nie pozostał nawet cień. Wczoraj, już bez konfliktowego napisu, wrócił do szafy w marszałkowskim urzędzie. Uroczyście zostanie wręczony marszałkowi przez fundatorów - samorządowców - w niedzielę w Krośnie Odrzańskim, podczas święta województwa.<br>&lt;tit&gt;A może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego