Typ tekstu: Książka
Autor: Pietrzak Bogusław, Polański Zbigniew
Tytuł: System finansowy w Polsce
Rok: 1997
prowadzeniem działalności gospodarczej.
Wybrane ubezpieczenia są w naturalny sposób powiązane z usługami bankowymi, np. ubezpieczenie od ognia jest połączone z udzielaniem kredytu pod zastaw hipoteki, a ubezpieczenie kredytu lub ubezpieczenie rentowe jest połączone z programem oszczędnościowym.
Istotnym dla banków rodzajem ubezpieczeń jest ubezpieczenie ryzyka kredytowego czy też ryzyka w transakcjach handlu zagranicznego, a zwłaszcza kompleksowe ubezpieczenie działalności banku (BBB - Bankers Blanket Bond). Ubezpieczenie tego typu - znane od dawna w Europie Zachodniej i przeznaczone dla dużych banków - zostało wprowadzone w Polsce przez PZU SA w 1995 r. Zaletą tego ubezpieczenia jest ujęcie w jednej polisie wielu rodzajów ryzyka, takich jak:
- ryzyko zdarzeń szkodowych
prowadzeniem działalności gospodarczej.<br>Wybrane ubezpieczenia są w naturalny sposób powiązane z usługami bankowymi, np. ubezpieczenie od ognia jest połączone z udzielaniem kredytu pod zastaw hipoteki, a ubezpieczenie kredytu lub ubezpieczenie rentowe jest połączone z programem oszczędnościowym.<br>Istotnym dla banków rodzajem ubezpieczeń jest ubezpieczenie ryzyka kredytowego czy też ryzyka w transakcjach handlu zagranicznego, a zwłaszcza kompleksowe ubezpieczenie działalności banku (BBB - Bankers Blanket Bond). Ubezpieczenie tego typu - znane od dawna w Europie Zachodniej i przeznaczone dla dużych banków - zostało wprowadzone w Polsce przez PZU SA w 1995 r. Zaletą tego ubezpieczenia jest ujęcie w jednej polisie wielu rodzajów ryzyka, takich jak:<br>- ryzyko zdarzeń szkodowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego