Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
po krwawych walkach powstały trzy państwa: Egipt pod panowaniem Ptolemeuszów, Syria pod panowaniem Seleucydów i królestwo Macedonii pod panowaniem Antygonidów.
W roku 320 p.n.e. Ptolemeusz I wciela Judę do swego państwa. Nad narodem żydowskim zawisło zgoła odmienne, o wiele groźniejsze niebezpieczeństwo niż przemoc i ucisk. Nastała bowiem epoka hellenizmu, epoka tolerancji, wolności ducha, świeżych prądów umysłowych oraz rozkwitu nauki, literatury i sztuki. Ośrodkiem tego odrodzenia oświaty i humanizmu stała się Aleksandria. Ptolemeusz II założył wspaniały zbiór zwojów, w których zawarty był dorobek umysłowy przeszłych pokoleń. Dzięki niemu powstał przekład grecki Biblii, tak zwana Septuaginta.
Przemożnemu urokowi hellenizmu nie potrafiła
po krwawych walkach powstały trzy państwa: Egipt pod panowaniem Ptolemeuszów, Syria pod panowaniem Seleucydów i królestwo Macedonii pod panowaniem Antygonidów.<br>W roku 320 p.n.e. Ptolemeusz I wciela Judę do swego państwa. Nad narodem żydowskim zawisło zgoła odmienne, o wiele groźniejsze niebezpieczeństwo niż przemoc i ucisk. Nastała bowiem epoka hellenizmu, epoka tolerancji, wolności ducha, świeżych prądów umysłowych oraz rozkwitu nauki, literatury i sztuki. Ośrodkiem tego odrodzenia oświaty i humanizmu stała się Aleksandria. Ptolemeusz II założył wspaniały zbiór zwojów, w których zawarty był dorobek umysłowy przeszłych pokoleń. Dzięki niemu powstał przekład grecki Biblii, tak zwana Septuaginta.<br>Przemożnemu urokowi hellenizmu nie potrafiła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!