Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
bowiem epoka hellenizmu, epoka tolerancji, wolności ducha, świeżych prądów umysłowych oraz rozkwitu nauki, literatury i sztuki. Ośrodkiem tego odrodzenia oświaty i humanizmu stała się Aleksandria. Ptolemeusz II założył wspaniały zbiór zwojów, w których zawarty był dorobek umysłowy przeszłych pokoleń. Dzięki niemu powstał przekład grecki Biblii, tak zwana Septuaginta.
Przemożnemu urokowi hellenizmu nie potrafiła oprzeć się spora liczba Żydów. Ulegali jej szczególnie osiedleńcy w Aleksandrii. Z czasem zhellenizowali się oni do tego stopnia, że zapomnieli języka hebrajskiego i mówili tylko po grecku.
Z ich szeregów wywodzili się uczeni, historycy i poeci, którzy zdobywali sławę i uznanie świata.
Wpływy greckie wtargnęły szeroką falą
bowiem epoka hellenizmu, epoka tolerancji, wolności ducha, świeżych prądów umysłowych oraz rozkwitu nauki, literatury i sztuki. Ośrodkiem tego odrodzenia oświaty i humanizmu stała się Aleksandria. Ptolemeusz II założył wspaniały zbiór zwojów, w których zawarty był dorobek umysłowy przeszłych pokoleń. Dzięki niemu powstał przekład grecki Biblii, tak zwana Septuaginta.<br>Przemożnemu urokowi hellenizmu nie potrafiła oprzeć się spora liczba Żydów. Ulegali jej szczególnie osiedleńcy w Aleksandrii. Z czasem zhellenizowali się oni do tego stopnia, że zapomnieli języka hebrajskiego i mówili tylko po grecku.<br>Z ich szeregów wywodzili się uczeni, historycy i poeci, którzy zdobywali sławę i uznanie świata.<br>Wpływy greckie wtargnęły szeroką falą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!