Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Symfonia", wyk. DawnUpshaw i London Sinfonietta (1992).

Płyta wydana przez amerykańską wytwórnię Elektra Nonesuch w 16 lat po premierze utworu stała się hiperprzebojem muzyki poważnej i znalazła się na listach bestsellerów w Stanach i Wielkiej Brytanii. Jeden z bardzo niewielu przypadków, kiedy to współczesnej klasyce udało się przełamać przypisywany jej hermetyzm. D.S.

Tomasz Stańko, "Litania" (1997).

Tryumfalny powrót do kompozycji Krzysztofa Komedy okazał się niebywałym sukcesem naszego wybitnego trębacza. Stańko nie jest tu wyłącznie odtwórcą, lecz przede wszystkim znakomitym interpretatorem tudzież kontynuatorem Komedowej tradycji.

Myslovitz, "Miłość w czasach popkultury" (1999).

Takie piosenki jak "Długość dźwięku samotności" czy "Chłopcy" śmiało nazwać
Symfonia", wyk. DawnUpshaw i London Sinfonietta (1992).&lt;/&gt;<br><br>Płyta wydana przez amerykańską wytwórnię Elektra Nonesuch w 16 lat po premierze utworu stała się hiperprzebojem muzyki poważnej i znalazła się na listach bestsellerów w Stanach i Wielkiej Brytanii. Jeden z bardzo niewielu przypadków, kiedy to współczesnej klasyce udało się przełamać przypisywany jej hermetyzm. D.S.<br><br>&lt;tit&gt;Tomasz Stańko, "Litania" (1997).&lt;/&gt;<br><br>Tryumfalny powrót do kompozycji Krzysztofa Komedy okazał się niebywałym sukcesem naszego wybitnego trębacza. Stańko nie jest tu wyłącznie odtwórcą, lecz przede wszystkim znakomitym interpretatorem tudzież kontynuatorem Komedowej tradycji.<br><br>&lt;tit&gt;Myslovitz, "Miłość w czasach popkultury" (1999).&lt;/&gt;<br><br>Takie piosenki jak "Długość dźwięku samotności" czy "Chłopcy" śmiało nazwać
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!