Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 06.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
grupę, ale nie tak silną jak związek. W przypadku związku musiałem się liczyć z regułami, z demokracją. Zostałem przegłosowany. Potem, gdy AWS zwyciężył w wyborach, proponowałem Marianowi Krzaklewskiemu: chłopie, mnie nie udało się zakończyć tego rozdziału, więc zakończ ty. Nawet powiedziałem mu tekst, jaki należy wygłosić: "Jeszcze raz Solidarność uratowała honor polityczny Rzeczypospolitej. My idziemy do władzy, związek zostaje na swoim miejscu. Zwijamy sztandar, aby go nie brudzić. Teraz podzielimy się na partię polityczną i na Solidność. Nie bierzemy odpowiedzialności za Lecha Wałęsę i tamtych ludzi. Jest inna rzeczywistość, więc gramy na swój rachunek. Tu trzeba ludzi wykształconych, nowej generacji".

Coś
grupę, ale nie tak silną jak związek. W przypadku związku musiałem się liczyć z regułami, z demokracją. Zostałem przegłosowany. Potem, gdy AWS zwyciężył w wyborach, proponowałem Marianowi Krzaklewskiemu: chłopie, mnie nie udało się zakończyć tego rozdziału, więc zakończ ty. Nawet powiedziałem mu tekst, jaki należy wygłosić: "Jeszcze raz Solidarność uratowała honor polityczny Rzeczypospolitej. My idziemy do władzy, związek zostaje na swoim miejscu. Zwijamy sztandar, aby go nie brudzić. Teraz podzielimy się na partię polityczną i na Solidność. Nie bierzemy odpowiedzialności za Lecha Wałęsę i tamtych ludzi. Jest inna rzeczywistość, więc gramy na swój rachunek. Tu trzeba ludzi wykształconych, nowej generacji".<br><br>Coś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!