Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wykonany przez niego projekt kościoła. - Nie wszyscy rozumieli, że praca głową może być tak samo cenna, jak praca rękami czy wozem. Dziwili się, że żądał takich pieniędzy za parę papierków. Profesor stanął twardo: "W takim razie ja to daję dla Matki Boskiej, daję za darmo". Dopiero wtedy górale unieśli się honorem i zapłacili tyle, ile żądał - opowiada ojciec Leon.
Niesamowicie wzruszył się, gdy po 45 latach przyjechał do Gronkowa. Podeszła do niego starsza pani, która zapamiętała go, gdy jako dziewczynkę przygotowywał ją do I komunii.
Po pobycie w Gronkowie, zawędrował na dziesięć miesięcy do Brzegów - należących wtedy do parafii w Białce
wykonany przez niego projekt kościoła. - Nie wszyscy rozumieli, że praca głową może być tak samo cenna, jak praca rękami czy wozem. Dziwili się, że żądał takich pieniędzy za parę papierków. Profesor stanął twardo: "W takim razie ja to daję dla Matki Boskiej, daję za darmo". Dopiero wtedy górale unieśli się honorem i zapłacili tyle, ile żądał - opowiada ojciec Leon.<br>Niesamowicie wzruszył się, gdy po 45 latach przyjechał do Gronkowa. Podeszła do niego starsza pani, która zapamiętała go, gdy jako dziewczynkę przygotowywał ją do I komunii.<br>Po pobycie w Gronkowie, zawędrował na dziesięć miesięcy do Brzegów - należących wtedy do parafii w Białce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego