Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
i spadaj - wyciągnął pieniądze w stronę Zygmunta, patrząc wyczekująco.
No to się zagalopowali. Zygmunt się zagalopował. I to bez podków, bo podkowy w ręku miał Dziadek. Zapadło milczenie. Nie było szansy niczego odkręcić. Dopiero teraz Zygmunt zrozumiał, że chyba popełnia błąd i że honor, jeśli w ogóle to była kwestia honoru, należało zostawić w spokoju. Patrzył na pomięte banknoty, zastanawiając się, czy spróbować wszystko obrócić w żart, czy też wziąć je i mieć za sobą cały ten cyrk. Dziadek dyszał z wytrzeszczonymi oczami - czekał na reakcję. Zygmunt w końcu się przemógł i wyszarpnął kasę z jego rąk.
- Życzę miłego dnia - szepnął
i spadaj - wyciągnął pieniądze w stronę Zygmunta, patrząc wyczekująco.<br>No to się zagalopowali. Zygmunt się zagalopował. I to bez podków, bo podkowy w ręku miał Dziadek. Zapadło milczenie. Nie było szansy niczego odkręcić. Dopiero teraz Zygmunt zrozumiał, że chyba popełnia błąd i że honor, jeśli w ogóle to była kwestia honoru, należało zostawić w spokoju. Patrzył na pomięte banknoty, zastanawiając się, czy spróbować wszystko obrócić w żart, czy też wziąć je i mieć za sobą cały ten cyrk. Dziadek dyszał z wytrzeszczonymi oczami - czekał na reakcję. Zygmunt w końcu się przemógł i wyszarpnął kasę z jego rąk.<br>- Życzę miłego dnia - szepnął
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!