Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 3
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
to ma związek z faktem, że dzisiaj starosta tatrzański zatrudnia szefa wydziału edukacji i kultury, biorąc pod uwagę tylko jego zdolności organizatorskie z pominięciem kwalifikacji moralnych? Nie wiem.
Dyrektor Franciszek Naglak strasząc kiedyś nauczycieli miał za sobą siłę policyjnego państwa. Dzisiaj dziennikarz wypominając Naglakowi tamte sprawki, odwołuje się jedynie do honoru i zwykłego poczucia przyzwoitości.
Janusz Tylek bez przeszkód korzysta dziś z wolności słowa, publikując m.in. swoje listy w "TP". Nauczyciele szykanowani przez reżim komunistyczny w latach osiemdziesiątych takich możliwości nie mieli. Żyjemy teraz w całkiem innych czasach i trzeba o tym wiedzieć, szukając prostych porównań i analogii.
Marek Grocholski
to ma związek z faktem, że dzisiaj starosta tatrzański zatrudnia szefa wydziału edukacji i kultury, biorąc pod uwagę tylko jego zdolności organizatorskie z pominięciem kwalifikacji moralnych? Nie wiem.<br>Dyrektor Franciszek Naglak strasząc kiedyś nauczycieli miał za sobą siłę policyjnego państwa. Dzisiaj dziennikarz wypominając Naglakowi tamte sprawki, odwołuje się jedynie do honoru i zwykłego poczucia przyzwoitości.<br>Janusz Tylek bez przeszkód korzysta dziś z wolności słowa, publikując m.in. swoje listy w "TP". Nauczyciele szykanowani przez reżim komunistyczny w latach osiemdziesiątych takich możliwości nie mieli. Żyjemy teraz w całkiem innych czasach i trzeba o tym wiedzieć, szukając prostych porównań i analogii.<br>&lt;au&gt;Marek Grocholski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego