Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
tego problemu, świadczy najlepiej fakt, że gdy w 1928 roku zaczęto wydawać "Wojskowy Przegląd Prawniczy", periodyk ów zainaugurował sam szef Departamentu Sprawiedliwości w Ministerstwie Spraw Wojskowych i naczelny prokurator wojskowy w jednej osobie - generał brygady Józef Daniec artykułem wstępnym pt. Karalność pojedynku w obowiązującym ustawodawstwie karnym.
"W wysokim poczuciu swego honoru - czytamy w tej publikacji, będącej alfą i omegą dla sądów wojskowych i kadry - oficer znajduje zazwyczaj tylko wyjście w przekroczeniu obowiązującej ustawy karno-sądowej i w pójściu po linii tradycji i zwyczajów honorowych swego stanu, w konsekwencji jednak spotkać się musi z represją sądowo-karną, której uniknąć nie może".
"Jednym
tego problemu, świadczy najlepiej fakt, że gdy w 1928 roku zaczęto wydawać "Wojskowy Przegląd Prawniczy", periodyk ów zainaugurował sam szef Departamentu Sprawiedliwości w Ministerstwie Spraw Wojskowych i naczelny prokurator wojskowy w jednej osobie - generał brygady Józef Daniec artykułem wstępnym pt. Karalność pojedynku w obowiązującym ustawodawstwie karnym.<br>&lt;q&gt;"W wysokim poczuciu swego honoru&lt;/&gt; - czytamy w tej publikacji, będącej alfą i omegą dla sądów wojskowych i kadry - &lt;q&gt;oficer znajduje zazwyczaj tylko wyjście w przekroczeniu obowiązującej ustawy karno-sądowej i w pójściu po linii tradycji i zwyczajów honorowych swego stanu, w konsekwencji jednak spotkać się musi z represją sądowo-karną, której uniknąć nie może"&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;"Jednym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego