Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ekspress Wieczorny
Nr: 70
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
na naradach w gestapowskich gabinetach.
Wymowa spektaklu jest jednoznaczna, zawiera się w słowach Grota Roweckiego, gdy ten namawia swego przyjaciela, legendarnego dowódcę szwoleżerów płk. Albrechta do pracy w podziemnej organizacji "zrozum, tu chodzi o coś więcej niż przetrwanie...". To coś więcej to wolność, godność, narodowa tożsamość.
Tytuł pierwszej części "Słowo honoru", drugiej "22.30". Spektakl został zrealizowany w 1978 roku. Oprócz wymienionych zobaczymy w nim m. in. A. Nehrebecką, M. Potocką, J. Bończaka, A. Wasilewicza, J. Fryżlewicza, A. Kowalczyka i in.
M. MOKRZYCKA



CIEPŁO!
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w okresie od 8 do 13 bm. nie przewiduje większych zmian pogody
na naradach w gestapowskich gabinetach.&lt;/&gt; <br>Wymowa spektaklu jest jednoznaczna, zawiera się w słowach Grota Roweckiego, gdy ten namawia swego przyjaciela, legendarnego dowódcę szwoleżerów płk. Albrechta do pracy w podziemnej organizacji "&lt;q&gt;zrozum, tu chodzi o coś więcej niż przetrwanie...&lt;/&gt;". To coś więcej to wolność, godność, narodowa tożsamość. <br>&lt;hi rend="bold"&gt;Tytuł pierwszej części "Słowo honoru", drugiej "22.30". Spektakl został zrealizowany w 1978 roku. Oprócz wymienionych zobaczymy w nim m. in. A. Nehrebecką, M. Potocką, J. Bończaka, A. Wasilewicza, J. Fryżlewicza, A. Kowalczyka i in. &lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;M. MOKRZYCKA&lt;/&gt; &lt;/&gt;<br><br><br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;CIEPŁO!&lt;/&gt; <br>Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w okresie od 8 do 13 bm. nie przewiduje większych zmian pogody
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego