Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 21.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
przemysłowcami w Hamburgu były kanclerz podkreślił, że nie ujawni nazwisk darczyńców, ponieważ dał im swe słowo honoru. "Będę walczyć o swój honor i godność. [...] Nie byłem przekupny! " - mówił Kohl. Zdaniem byłego kanclerza "cała ta sprawa to polowanie na mnie. Dziennikarzom nie chodzi o prawdę i fakty, tylko o sensację".
"Słowo honoru obowiązuje wyłącznie wtedy, gdy udziela się go ludziom honor posiadający! " - odpowiedział na obronę Kohla Heiner Geissler. "Poza tym nikomu nie wolno stawiać swej obietnicy ponad konstytucję i prawo". Helmut Kohl nie pojawił się podczas wczorajszej debaty w Bundestagu i oświadczył, że nie złoży mandatu deputowanego.
Zdaniem większości niemieckich mediów, ale
przemysłowcami w Hamburgu były kanclerz podkreślił, że nie ujawni nazwisk darczyńców, ponieważ dał im swe słowo honoru. "Będę walczyć o swój honor i godność. [...] Nie byłem przekupny! " - mówił Kohl. Zdaniem byłego kanclerza "cała ta sprawa to polowanie na mnie. Dziennikarzom nie chodzi o prawdę i fakty, tylko o sensację". <br>"Słowo honoru obowiązuje wyłącznie wtedy, gdy udziela się go ludziom honor posiadający! " - odpowiedział na obronę Kohla Heiner Geissler. "Poza tym nikomu nie wolno stawiać swej obietnicy ponad konstytucję i prawo". Helmut Kohl nie pojawił się podczas wczorajszej debaty w Bundestagu i oświadczył, że nie złoży mandatu deputowanego. <br>Zdaniem większości niemieckich mediów, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego